تبلیغات
شنیده ها و نشنیده ها - حماس در برابر اسراییل جانانه ایستاده است
شنبه 1387/10/21

حماس در برابر اسراییل جانانه ایستاده است

   نوشته شده توسط: پوریا    نوع مطلب :عمومی ،

به گزارش آینده روشن، دکتر پور موسوی در گفت وگو با برنامه زنده «گفت وگوی ویژه» شبکه دوم سیمای جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به ناتوانی اسراییل در طول 13 روز تهاجم به غزه گفت: اسراییل در این مدت نتوانسته حتی به کوچک ترین اهدافش دست یابد و بر اقتدارش بیفزاید.

وی افزود: همه مردم غزه و به ویژه جنبش توانای حماس، در این 13 روز با جان و دل با اسراییل پیکار کردند و اجازه نداد شهر سقوط کند و اسراییل به اهداف شومش دست بیاید.

کارشناس مسائل خاورمیانه، حمله اسراییل به شهر غزه را جنگ ندانست و گفت: وقتی جنگ رخ می دهد که دو طرف ماجرا مسلح و توانایی جنگیدن داشته باشند، ولی آن چه امروز در غزه رخ نداده را نمی توان جنگ نامید، چرا که مردم غزه بی دفاع هستند و از تسلیحات نظامی بی بهره اند.

وی به عبور اسراییل از همه خطوط قرمز اشاره کرد و یادآور شد: در این مدت اسراییل کاری نبوده که انجام نداده باشد. البته این ستم ها و جنایت ها سبب می شود ملت های جهان از اسراییل بیزار شوند.

دکتر پور موسوی تصریح کرد: آن چه امروز در غزه می گذرد، روزی دامن اسراییلی ها را می گیرد و بالاخره روزی شرایطی پیش می آید که کنترل از دست صهیونیست ها خارج می شود.

وی مقاومت امروز مردم غزه را گسترده دانست و گفت: با توجه به بمباران وسیع غزه و محاصره چند ماهه، مردم غزه تا این لحظه به خوبی دفاع کردند و لحظه ای از این دفاع عقب نشینی نکردند.

دکتر پور موسوی، قصد اسراییل را در این حمله نابودی حماس برشمرد و گفت: اگر همراهی کشورهای عربی شکل بگیرد، بی شک مقاومت در فلسطین ادامه خواهد یافت و حماس می تواند بر اسراییل غلبه کند.