تبلیغات
شنیده ها و نشنیده ها - MMS و ایرانسل و وزارت ارتباطات!!!
دوشنبه 1386/12/6

MMS و ایرانسل و وزارت ارتباطات!!!

   نوشته شده توسط: پوریا    نوع مطلب :عمومی ،

این MMS معلو نشد كارش آخر می خواد به كجا بكشه.داشتم یه گشتی میزدم كه به این مطلب برخوردم:

 

پس از چندین ماه بلاتكلیفی، آیین‌نامه‌ی MMS تلفن همراه تصویب شد

به گفته‌ی وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات آیین‌نامه‌ی MMS سه هفته‌ی پیش، به تصویب کمیسیون تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید و برای طی مراحل بعدی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمد سلیمانی اظهار كرد: این آیین‌نامه در مراجع ذی‌ربط تدوین شده بود که پس از اعلام نظر از سوی سازمان‌های دست ‌اندرکار این حوزه، در کمیسیون تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

وی افزود: این آیین‌نامه پس از ابلاغ، به عنوان پیوست فرهنگی، به پروانه‌ی اپراتور سوم پیوست می‌شود و در آن شرایط و ضوابط حاکم بر ارایه این سرویس، تبیین شده است.

به گزارش ایسنا MMS، سرویس پیام‌رسانی چندرسانه‌یی یا MultiMedia Messaging Service است؛ ساختار جدید و بهتری از سرویس SMS است و به کاربران تلفن‌های همراه اجازه می‌دهد که پیام‌های چندرسانه‌یی را بین یکدیگر مبادله کنند.

بحث تدوین آیین‌نامه‌ مذكور پس از آن جدی شد كه دبیرخانه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران اعلام كرد كه مقرر شده تا وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات به منظور جلوگیری از تبادل داده‌ها و اطلاعات مغایر با قانون، شرع و اخلاق عمومی در سیستم MMS، دستورالعمل تهیه سخت‌افزار، نرم‌افزار، تجهیزات لازم و سایر سازوكارهای مقتضی برای صیانت از فضای شبكه‌های اطلاع‌رسانی را به شركت‌های طرف قرارداد اعلام كند تا پس از فراهم آوردن تمهیدات فوق و تایید وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، سرویس MMS ایجاد و فعال شود.

پس از این جریان ارایه‌ سرویس MMS تلفن همراه اپراتور دوم تلفن همراه به‌منظور تدوین قوانین مربوطه از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی و مراجع ذی‌صلاح از اواخر اردیبهشت‌ماه سال جاری متوقف و ارایه‌ی آن به تدوین آیین نامه مربوطه منوط شد.

برگرفته از :پارسیك