تبلیغات
شنیده ها و نشنیده ها - سایپا 231
سه شنبه 1387/09/19

سایپا 231

   نوشته شده توسط: پوریا    نوع مطلب :عمومی ،

توی این مطلب با اینکه خیلی گشتم نتونستم مطلبی که بهتر از این باشه واستون پیدا کنم که بتونه درمورد 231 اطلاعات کاملی بده.اما با چرخی بین منابع خبری و خوندن چند تا روزنامه و هفته نامه و ماه نامه و سالنامه و ... بالاخره تونستم درمورد 231 کاملا به نتایجی محکم و مطمئن دست پیدا کنم که مقداریشو الان میگم و بقیشو در ادامه خواهم گفت.

این هم اول بگم که عکس اون مطلب تا حدودی اشتباس و در اینجا هم اصلاح می کنم.

سایپا 231 طرحی کاملا ایرانی به گفته ی مسئولین سایپا هست!!!!که جای بحث داره و به جاش واستون تخصصی تر البته نه از تخصص خودم بلکه به گفته کارشناسان میگم.اما توی این مطلب تا حدودی خواهید فهمید:

سایپا مدعی است S81 اولین خودروی کاملا ایرانی است در صورتی که به اعتقاد عده ای از کارشناسان کپی تغییر شکل داده شده کیا ریو است. به اختمال زیاد و با توجه به روند نام گذاری محصولات سایپا این خودرو سایپا 231 نامیده خواهد شد .
موتور این خودرو مراحل نهایی نمونه سازی خود را طی می كند و نسبت به موتور پراید 15 درصد توان و قدرت آن بهبود یافته است.


قوای محركه S81 شامل اكسل، گیربكس و موتور طراحی شده و كاملا در داخل كشور ساخته می شود؛ در عین حال قالب سازی ساخت داخل قطعات تریم این خودرو نیز مراحل نهایی خود را طی می كند.
گفته میشود توان این خودرو 80 اسب بخار بوده و پلات فرم آن ساخت شرکت سایپا بوده و به گفته مقامات این شرکت به معنای واقعی ملی خواهد بود.
نمونه های اولیه این خودرو تولید شده و تست های مختلف آن در حال انجام است.
نایب رییس هیات مدیره سایپا درباره این كه آیا در خصوص نصب موتورپایه گازسوز برنامه ای برای این خودرو دارید و اگر این طور است از چه موتوری استفاده خواهید كرد؟ گفت: طراحی موتور پایه گازسوز خودرو S81 شروع شده كه با فاصله كمی از تولید نوع بنزین سوز، وارد مدار تولید خواهد شد.