تبلیغات
شنیده ها و نشنیده ها - تقاضای كمك مالی ویكی‌پدیا
یکشنبه 1387/09/10

تقاضای كمك مالی ویكی‌پدیا

   نوشته شده توسط: پوریا    نوع مطلب :عمومی ،

دانش‌نامه آزاد و آنلاین ویكی‌پدیا ‌(Wikipedia)‌ كه به‌وسیله گروهی غیر‌انتفاعی هدایت می‌شود، روز چهارشنبه گذشته درخواست كمك مالی سالیانه خود را (كه 6 میلیون دلار است) اعلام كرد.
این مبلغ صرف هزینه‌های این دانش‌نامه اینترنتی كه اطلاعات آن به‌صورت داوطلبانه به‌وجود می‌آید خواهد شد و 3 برابر مبلغ سال گذشته میلادی است.
قرار است سلسله برنامه‌های جذب كمك‌های مالی تا روز 15 ژانویه كه جشن تولد 8 سالگی ویكی‌پدیاست ادامه یابد.
این اولین سالی است كه بنیاد ویكی‌مدیا ‌(Wikimedia)‌ كه در شهر سان‌فرانسیسكوی ایالات‌متحده قرار دارد چنین هدف مالی واضح و آشكاری را مشخص كرده است.
سو‌گاردنر مدیر اجرایی بنیاد ویكی‌مدیا می‌گوید كه همانند دیگران در بخش امور غیرانتفاعی، نگران این است كه چگونه وضعیت كساد اقتصادی می‌تواند بر هدایای مالی تاثیر گذارد. اما وی با توجه به وجود حامیان مختلف در سرتاسر جهان می‌گوید: «فكر می‌كنم با وجود وسعت و عمق منبع مالی خود بتوانیم از این وضعیت خارج شویم.»
لازم به ذكر است كه ویكی‌پدیا یكی از محبوب‌ترین وب‌سایت‌های مرجع بوده و مجانی است و در وب سایت خود تبلیغات اینترنتی را پوشش نمی‌دهد.
این دانش‌نامه برای حفظ بقا و استمرار رشد خود نیاز به كمك مالی حامیان خود دارد. برای آگاهی كاربران از این برنامه كمك مالی، ویكی‌پدیا در قسمت فوقانی صفحات خود تبلیغی را قرار داده است كه كاربران می‌توانند بر روی آن كلیك كرده و پول هدیه دهند. برای استفاده از این دانش‌نامه می‌توانید به وب‌سایت زیر مراجعه كنید:


دنبالک ها: ویکی پدیا ،