تبلیغات
شنیده ها و نشنیده ها - افشین قطبی ، یک مربی حرفه ای
پنجشنبه 1387/09/7

افشین قطبی ، یک مربی حرفه ای

   نوشته شده توسط: پوریا    نوع مطلب :ورزشی ،

 

نمی دونم باید از کجا شروع کنم و از کجا و چه کسی شکایت کنم!اما هر چی هست باز به خودمون باید بنگریم تا شاید ایرانی بودن را ( منظورم با ایرانی هخامنشی نیست ) به یک معنای واقعی حداقل توی این داستان بیشتر بشناسیم.

مدت ها بود که یک سرمربی با اخلاق و مدیریت حرفه ای نداشتیم ،همیشه داستان این بودکه بهترین ها رو از خارجی ها گلچین می کردیم ،با جنجال و انتقاد و اتفاق نظر و... به نتیجه می رسیدیم ،چند بازی می بردیم ،چند بازی مساوی و بالاخره به باخت می رسیدیم!البته در حین روند مساوی های تیم شروع می کردیم به حرف و حدیث گفتن و در نهایت در سیل صعودی در روند باخت ها همه کارشناس خبره فوتبال می شدند و نظر بود که از آسمان نزول می کرد.

" من گفتم نیاریمش چون بلد نیست فارسی صحبت کنه و نمی تونه با بازیکن خوب رابطه برقرار کنه!!"

"من گفتم نیاریمش چون تا حالاسرمربی نبوده!"

"من گفتم نیاریمش چون خیلی پول می گیره!"

...

"من گفتم از مربی ایرانی استفاده کنیم چون بهتر از همه هست و همه ی فاکتورها رو داره!!!!!"

از همه ی این ها که بگذریم می بینیم که از خودمون که هیچ بخاری بلند نمیشه و باید هم باور داشته باشیم ،نمونش سرمربی متشخص و فهیم و دانا ی تیم ملی !!!!! که اسطوره هست!مربی خارجی هم که دیگه اصلا نگو .اما حالا که یکی پیدا شده که  هم ایرونی الاصله و هم  تحصیلات و پیشینه ی بسیار عالی داره پس چه مرگمونه !چرا نمی ذاریم یکی درست حسابی کارشو بکنه و بعد از اینکه دیدیم به جایی رسید خرابش می کنیم.آخه تو که چیزی از فوتبال نمی دونی چرا ... .

حیف که با کلمه ی بسیار زیبای فیلترینگ مواجه هستم ،البته چیز بدی نمی خوام از خودم در وکنم اما چه کنیم.

در هر صورت اینم فراریش دادیم چون که وی پسر مدیر سابق رادیو و تلویزیون حکومت پهلوی رضا قطبی پسر دائی فرح پهلوی است.

خلاصه بگم ما ایرانی جماعت فرهنگ در زمینه داشتن یک سرمربی با این همه پیشینه اون هم از نوع ایرانی که این همه دم از بودنش میزدیم نداریم.


دنبالک ها: افشین قطبی ، زندگی نامه افشین قطبی ،