تبلیغات
شنیده ها و نشنیده ها - قطبی چرا آمد؟ چرا رفت؟
دوشنبه 1387/09/4

قطبی چرا آمد؟ چرا رفت؟

   نوشته شده توسط: پوریا    نوع مطلب :ورزشی ،

افشین قطبی قبل از بازگشت دوباره اش به ایران از یك چیز خیلی می ترسید و آن هم عدم هماهنگی با داریوش مصطفوی، مدیر عامل باشگاهش بود كه جانشین حبیب كاشانی شده بود.

او پس از اینكه با كاشانی به توافق نرسید و در اصل مدیرعامل آن موقع پرسپولیس حاضر نشد با شرایط قطبی كنار بیاید، ایران را ترك كرد و مدعی شد دیگر برنخواهد گشت اما تغییر مدیرعامل در پرسپولیس اتفاقات دیگری را رقم زد.
داریوش مصطفوی و اعضای هیأت مدیره جدید وقتی روی كار آمدند اولین هدفشان این بود كه قطبی را برگردانند تا در اولین گام دل میلیون ها هوادار تیمشان را شاد كرده باشند و از طرفی به قول خودشان جواب دندان شكنی به حبیب كاشانی و اعضای هیأت مدیره قبلی داده باشند.
آنها وقتی پیشنهاد خود را به قطبی مطرح كردند، ایمیل وی پر شد از پیام هایی كه خبر می داد: «مبادا دوباره به پرسپولیس برگردی چرا كه داریوش مصطفوی به هیچ وجه مدیرعاملی كه تو می پسندی نیست و صددرصد در طول مسابقات با وی به مشكل خواهی خورد و ...» قطبی این توصیه ها را كاملاً جدی گرفت و پاسخ منفی به پیشنهاد مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره پرسپولیس داد تا اینكه حسین هدایتی به عنوان یكی از اعضای هیأت مدیره كه وعده های زیادی از محمد علی آبادی شنیده بود به دوبی رفت تا یك مذاكره جدی با افشین قطبی داشته باشد.
در این نشست طرفین غیر از اینكه در خصوص مسائل مالی و موارد دیگر بحث كردند، در خصوص مدیریت مصطفوی هم صحبت هایی یا بهتر است بگوییم شرط های داشتند. قطبی مدام می گفت حاضر نیست با مصطفوی كار كند چون چیزهای زیادی از وی شنیده است و جالب اینكه هدایتی برای متقاعد كردن قطبی به او می گوید در پرسپولیس همه كاره خودش است و در اصل وی با خود او طرف است نه كس دیگری. هدایتی می دانست قرار است رئیس هیأت مدیره و در ادامه مالك ۵۱ درصد سهام باشگاه شود و به این خاطر به قطبی گفت در پرسپولیس با او طرف حساب است.
قطبی هم وقتی این موضوع را شنید حاضر شد دوباره سكان هدایت سرخپوشان را بر عهده بگیرد اما با شروع فصل هدایتی فقط به یكی از اهداف خود رسید و مشكل او با داریوش مصطفوی از آنجا شروع شد كه مدیرعامل سرخپوشان اطمینان یافت سازمان تربیت بدنی نمی تواند سهام باشگاه را به هدایتی بفروشد! از اینجا به بعد اختلاف نظرهای رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شد بلای جان پرسپولیس و مشكلات زیادی را برای این تیم رقم زد. این وسط قطبی مانده بود كه طرف كدام یك را بگیرد و در آخر هم استعفا داد و ترك پرسپولیس و ایران را بهترین راه برای خلاصی دانست.
حالا او برای بازگشت یك شرط گذاشته و آن هم جدایی مصطفوی از پرسپولیس است! وی از چیزی كه می ترسید سرش آمده و حتماً حسرت می خورد كه چرا توصیه های دوستان خود را قبل از آمدن به ایران گوش نكرد. قابل توجه اینكه حالا در بین اعضای هیأت مدیره پرسپولیس فقط یك نفر به تكاپو افتاده قطبی را برگرداند و آن هم شخص داریوش مصطفوی است! او خوب می داند در صورت نتیجه نگرفتن پرسپولیس در هفته های بعد آن وقت اوست كه باید این تیم را ترك كند و آمدن قطبی حداقل باعث خواهد شد وی سپر بلایش شود!

دنبالک ها: خبرنامه آفتاب ،