تبلیغات
شنیده ها و نشنیده ها - برنز و نخ دو ماده مخدر جدید
یکشنبه 1387/09/3

برنز و نخ دو ماده مخدر جدید

   نوشته شده توسط: پوریا    نوع مطلب :عمومی ،

خبرگزاری حکومتی مهر:یک متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی گفت دو ماده مخدر جدید برنز و نخ از گروه روانگردانها به تازگی وارد کشور شده است که خطرات جبران ناپذیری برای جوانان در پی دارد.

دکتر مجید ابهری درباره ورود داروهای جدید روانگردان افزود: بعد از ورود شیشه، کراک و روانگردانهای این گروه به جامعه اینک متاسفانه شاهد ورود موادی به جامعه هستیم که مغز و اعصاب جوانان را نشانه رفته است.

وی ادامه داد: برنز و نخ دو ماده ای هستند که اخیرا وارد ایران شده اند و با ساختمانی ناشناخته به طور مستقیم به مغز و اعصاب اثر می گذارند. برنز را روی یخ می گذارند و تبخیر می شود و سپس آن را استشمام می کنند و نخ نیز باید روی خراشیدگیهای بدن قرار گیرد که در این صورت عمقی به عرض یک الی 2 سانتی متر و طول 6 الی 7 سانتی متر در بدن ایجاد می کند.

این متخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی تاکید کرد: خروج از هوشیاری، اختلال در شناسایی، نزدیک دیدن بلندیها و فاصله های دور یعنی کوتاه دیدن ارتفاعات و تشخیص ندادن خانواده از دیگران از اولیه ترین آثار این دو ماه هستند.

ابهری گفت: در همین جا از مسئولان صداوسیما و نیروهای انتظامی درخواست می کنیم برای آشنایی جوانان و خانواده ها در مورد خطرات و آثار این دو ماده اطلاع رسانی کرده و اجازه ندهند که این ماده ها نیز مانند شیشه و کراک افزایش پیدا کند و در این صورت خطرات غیر قابل جبرانی بوجود می آید.